«Більше цієї краси ви не побачите»

У ніч на 19 лютого 2014 року в Києві на Майдані був застрелений Валерій Брезденюк.

Те, що про нього можна прочитати сьогодні, — скупі рядки новин і Вікіпедії. Що йому було 50, походив він зі Жмеринки, був приватним підприємцем, мав свій комп’ютерний клуб. Минулорічний фіналіст шоу «Україна має талант». Він був художник і малював у техніці ебру, тобто малюнків на воді. Так, це не вигадка, це така техніка.

В інтернеті залишилося кілька роликів, як Валерій створював свої малюнки. Те, що ми можемо зробити сьогодні, — це не тільки помолитися за душі всіх загиблих, а й ознайомитися, ну хоч би дивлячись їм услід, із тим, що вони принесли у цей світ.

У геніальному фільмі Миколайчука «Вавилон ХХ» був такий сільський художник, Явтушок. Народний геній, який перетворив свою сільську хату на твір мистецтва. Сили зла, які вбили художника, у фільмі представлені відповідно до вимог часу, але суть і сьогодні та сама: ось ще один художник, убитий зі зла. Просто зі зла. Інакше кулю в спину пояснити неможливо…

«Подобається? — написала у своєму блозі про відео малюнків Ольга Чигиринська, письменниця з Дніпропетровська. — Так ось: цієї чарівної краси більше не буде: художника убили на Майдані».

Це неправда, що на землі панує тільки зло, і що «Боже, нащо гарних людей убивають, а всілякі тітушки живуть і будуть плодитися». Найкраща жертва — та, що менше брудна і більше досконала. Чимало світлих облич і відкритих поглядів дивляться на нас із фотографій загиблих за час Майдану-2014. Серед них і театральний режисер, і поет, і ось художник… Молодь України їх ще відкриє і пізнає. І продовжить їхню творчість, аби лиш настали мирні дні.

У Фейсбуку створено профіль «Стіна пам’яті», аби не загубилися імена загиблих, яких, на жаль, стало цього року так багато…

Героям слава!

Автор: Ірина Єрмак

Источник: www.credo-ua.org